Rekordowa edycja targów Enex i Ekotech - już od środy w Targach Kielce

Odnawialne źródła energii, energetyka konwencjonalna, ekologia, recykling i ochrona środowiska – targi Enex i Ekotech
Targi Kielce

Jazdy testowe samochodami elektrycznymi, prezentacja najnowszych modeli aut, praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne i zmiany w przepisach - to część oferty tegorocznych Targów Enex i Ekotech, które odbędą się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.

W tegorocznych Targach Enex swoją obecność zadeklarowało już ponad 150 Wystawców z 14 krajów. W spotkaniu biorą udział producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, a także firmy trudniące się energetyką tradycyjną. Gośćmi wydarzenia są również przedstawiciele urzędów miast i gmin, zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Targi Ekotech przyciągają m.in. producentów maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producentów rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci, przedstawicieli samorządów oraz przedstawicieli świata nauki.

Najnowsze branżowe technologie

Rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, najnowsze modele inwerterów i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny – to tylko mała część oferty Wystawców tegorocznej edycji targów Enex. Podczas spotkania branży komunalnej Ekotech zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami: aplikacje do segregacji odpadów, systemy informatyczne do zbierania i składowania śmieci, a także te umożliwiające kompletny monitoring nad realizacją usług odbioru odpadów.  Wśród prezentowanych rozwiązań pojawią się również automaty zwrotne na puszki aluminiowe i opakowania PET czy elektryczne pojazdy platformowe dostosowane m.in. do zbierania śmieci lub odpadów organicznych.

Branżowe fora

Tradycją targów Enex stały się już współorganizowane przez Redakcję GlobEnergia branżowe fora: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. W spotkaniach biorą udział inwestorzy, doradcy, wykonawcy zainteresowani tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki oraz potencjalni klienci. Podczas tegorocznych targów Ekotech odbędzie się Forum Zarządzania Odpadami dot. najnowszych zmian w przepisach, praktyk zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologii wykorzystywanych w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów.

Branżowe konferencje

Już po raz 6. podczas targów Enex odbędzie się konferencja Energia PL poświęcona energetyce w Polsce. Tematem wiodącym spotkania są kwestie związane z magazynowaniem energii. W panelach dyskusyjnych biorą udział wybitni specjaliści uniwersyteccy, praktycy oraz przedstawiciele firm powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. W programie targów Enex zaplanowana jest również konferencja HEAT not LOST skierowana do zarządów, przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką poprawy efektywności energetycznej oraz produkcji energii w rozproszeniu. Uczestnicy spotkania poznają m.in. rozwiązania techniczne umożliwiające poprawę efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych, a także dostępne na rynku technologie wytwarzania i magazynowania energii. Po raz pierwszy podczas targów Ekotech odbędzie się konferencja  „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” organizowana przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Spotkanie skierowane jest do samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Kwestie dot. wdrażania obecnej unijnej polityki Europejskiego Zielonego Ładu, przykłady działań minimalizujących oddziaływanie negatywnych zmian klimatu oraz tematy związane z gospodarką opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – to główne zagadnienia poruszane podczas konferencji.

Jazdy testowe autami elektrycznymi

Jedną z atrakcji dodatkowych targów Enex jest Strefa Elektromobilności przygotowana przez Forum Elektromobilności, poświęcona zagadnieniom związanym z samochodami elektrycznymi. Z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających spotykają się jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze. Prezentacja pojazdów umożliwia m.in. poznanie możliwości technicznych aut elektrycznych, jak również działanie konkretnych systemów pokładowych. Wśród zaprezentowanych aut pojawią się m.in. modele marki TESLA: model X, model S i model 3.

Wszystko dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami

W programie spotkania branży komunalnej przygotowano blok prelekcji skierowanych m.in. do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami. Wśród zaplanowanych spotkań jest wykład przygotowywany przez Stowarzyszenie Eko Auto pt. „Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji” oraz  spotkanie informacyjne pt. „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” firmy Ekolog z Poznania. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Udział w targach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie targów.

Targi Enex i Ekotech odbędą się od 23 do 24 lutego 2022 roku w Targach Kielce. Wydarzeniu towarzyszą Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Powrót na początek strony