Rekrutacja chętnych do pracy w szpitalu dla chorych na COVID – 19

Lekarze, pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, salowe, opiekunowie medyczni, pracownicy obsługi technicznej poszukiwani są do pracy w tymczasowym szpitalu dla chorych na COVID-19, który w najbliższych tygodniach powstanie w Targach Kielce.

Placówką merytorycznie odpowiedzialną za funkcjonowanie tymczasowego szpitala dla chorych na koronawirusa jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki uruchomił stronę internetową umożliwiającą rekrutację pracowników szpitala tymczasowego, który powstaje w Targach Kielce. Strona działa pod adresem www.szpitalswietokrzyski.pl.

Pracę w tymczasowym szpitalu w Targach Kielce może znaleźć nawet około 300 osób, w tym około 50 lekarzy. Poszukiwani są szczególnie: zakaźnicy, anestezjolodzy, interniści, pulmonolodzy, radiolodzy.

W tymczasowym szpitalu znajdzie się 300 miejsc, w tym około 50 respiratorowych, czyli przeznaczonych dla pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby. Jeśli będzie trzeba, w Targach Kielce może powstać nawet tysiąc miejsc.

Przy szpitalu tymczasowym powstanie też „hotel dla medyka”, z którego będzie mógł korzystać personel szpitala.

Działalność szpitala tymczasowego w Targach Kielce planowana jest od listopada 2020 roku do maja 2021 roku.

Powrót na początek strony