Rekrutacja rozpoczęta: AI i Ty - Kieleckie Dni Informatyki 2024

16 i 17 kwietnia 2024 roku na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego i Politechniki Świętokrzyskiej odbędą się Kieleckie Dni Informatyki. Po przerwie wywołanej pandemią reaktywujemy wielkie święto informatyki. Jest to znakomita okazja dla wszystkich entuzjastów, aby wziąć udział w testach, w ciekawych warsztatach, prelekcjach oraz w nocnym hackathonie.

Od 21 marca trwa rekrutacja do wydarzeń realizowanych w ramach tegorocznej edycji Kieleckich Dni Informatyki – Testu z Informatyki oraz nocnego Hackathonu.

Do testu mogą zgłaszać się  uczniowie szkół podstawowych (klasy 7 i 8), uczniowie szkół średnich wszystkich klas oraz studenci kieleckich uczelni. Test odbywa się 17 kwietnia, jest zaprojektowany odrębnie dla każdej z grup, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

Hackathon to całonocna rywalizacja w tworzeniu aplikacji przez czteroosobowe zespoły. Dla studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i dyskusją z pragmatykami z firm IT przygotowano zaś szereg prelekcji i dyskusji w Kieleckim Parku Technologicznym 16 kwietnia.

17 kwietnia uczniowie szkół średnich mogą skorzystać z warsztatów zaprojektowanych specjalnie dla nich przez pracowników uczelni. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem nauczyciela reprezentującego daną szkołę, przy czym rejestracja uczniów na test oraz rejestracja całej klasy na warsztaty jest oddzielna i odbywa się odrębnie. Co ważne, studenci są także zobowiązani do zgłoszenia chęci udziału za pomocą formularza rejestracyjnego, robią to jednak indywidualnie.

Organizatorami KDI 2024 są: Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, Politechnika Świętokrzyska oraz Kielecki Park Technologiczny. Szczegóły wydarzenia oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie wydarzenia - link

W wydarzenie zaangażowali się również partnerzy biznesowi, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Wśród nich są: Altar, Globtrak, Transition Technologies PSC, Infover, WN Legal, OptiBuy – a WNS Company, ITM Code.

Patronatem Honorowym wydarzenie objęli Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Piotr Łojek.

 

Powrót na początek strony