Remis Korony. Kiełb uhonorowany

Korona Kielce zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy.

Bramkę dla drużyny gości strzelił w 48. minucie Martin Konczkowski. Wyrównał w 83. minucie Adrian Dalmau, który dwie minuty wcześniej zadebiutował w żółto-czerwonych barwach.

Spotkanie było również okazją do uhonorowania Jacka Kiełba. Ofensywny pomocnik występował przy ul. Ściegiennego (z kilkoma przerwami) od 2006 roku. Popularny "Ryba" rozegrał w złocisto-krwistym trykocie 285 meczów, strzelił 56 bramek i zaliczył 24 asysty. Od tego sezonu Kiełb jest członkiem sztabu szkoleniowego I zespołu.

Korona Kielce 1-1 Śląsk Wrocław
Adrián Dalmau 83 - Martin Konczkowski 48

Korona: 55. Xavier Dziekoński - 2. Dominick Zator, 4. Piotr Malarczyk (46, 28. Marcus Godinho), 66. Miłosz Trojak, 5. Marius Briceag - 7. Jakub Łukowski, 90. Kyryło Petrow (59, 6. Jacek Podgórski), 10. Ronaldo Deaconu (81, 20. Adrián Dalmau), 8. Dalibor Takáč, 11. Nono (72, 88. Martin Remacle) - 9. Jewgienij Szykawka

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński - 27. Martin Konczkowski, 4. Łukasz Bejger, 5. Aleks Petkow, 19. Patryk Janasik - 24. Piotr Samiec-Talar (66, 21. Patryk Szwedzik), 8. Patrick Olsen, 28. Michał Rzuchowski, 10. Nahuel Leiva (88, 7. Kenneth Zohorè), 11. Dennis Jastrzembski (78, 25. Marcel Zylla) - 9. Erik Expósito

żółte kartki: Petrow, Takáč, Deaconu - Petkow, Olsen, Szwedzik

frekwencja: 12 266