Remont ul. Wojska Polskiego wkrótce się rozpocznie

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z firmą Trakt SA na rozbudowę ulicy Wojska Polskiego w Kielcach na odcinku od ronda Czwartaków do granicy miasta. Wykonawcy protokolarnie przekazano już także  plac budowy. Już wkrótce rozpocznie się kolejna, duża inwestycja drogowa współfinansowana z funduszy europejskich.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Wojska Polskiego na odcinku 2,5 km od ronda Czwartaków do granicy miasta z gminą Daleszyce. To fragment drogi wojewódzkiej nr 764, która wyprowadza ruch z miasta w kierunku Staszowa, Połańca, województwa podkarpackiego i autostrady A4.

W ramach inwestycji przewidziano przebudowę instalacji podziemnych oraz budowę nowych. Ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda Czwartaków do ul. Berberysowej będzie drogą dwujezdniową, na każdej z jezdni wydzielony zostanie bus-pas i pas ruchu ogólnego. Począwszy od pętli autobusowej na Bukówce do granicy miasta droga będzie jednojezdniowa.

- Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań z ul. Dąbka, gdzie powstanie rondo turbinowe, Klecką – rondo klasyczne i ul. Chabrową, a także budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, dojazdowych dróg zbiorczych do nieruchomości oraz oczyszczalni wód deszczowych. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki, drogi dla rowerów oraz oświetlenie uliczne - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Roboty budowalne rozpoczną się po opracowaniu przez wykonawcę i zatwierdzeniu przez miasto projektów czasowej organizacji ruchu i trwać będą do października 2023 roku. Wartość robót budowlanych wynosi 54 mln 542 tys. zł. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020 na poziomie 85%.

POPW PARP.jpg