Remont ulic w ramach programu "Peryferia"

Remont ul. Prostej na odcinku od Cedzyńskiej do Zagórskiej oraz fragmentu ul. Wydryńskiej, to dwie inwestycje realizowane w ramach programu „Peryferia”. Pierwsza z nich zbliża się powoli do końca. Druga zaś, wkrótce się rozpocznie.

Na ul. Prostej prace budowlane są na bardzo zaawansowanym poziomie. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, wodociąg oraz przebudowano sieć gazową. Na jezdni ułożono już podbudowę bitumiczną. Ustawiono 90% krawężników oraz wybudowano 40% chodników i zjazdów na posesje.

- W rejonie ul. Cedzyńskiej wykonywane są warstwy konstrukcyjne podbudowy, stabilizacja gruntu. Pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej ułożono również na nowej pętli autobusowej – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

Zakończenie prac przewidziano na koniec czerwca br.

Wkrótce rozpocznie się również remont ul. Wydryńskiej. W ramach projektu, który składa się z dwóch zadań, kompleksowo przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia. Pojawią się również chodniki i nowe oświetlenie.

- Obecnie trwają prace przygotowawcze. Na początku marca powinny ruszyć tzw. roboty sieciowe, związane z przebudową infrastruktury gazowej – dodaje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Powrót na początek strony