Remonty i budowa chodników w mieście - plany są ambitne

- Jeśli chodzi o budowę i modernizację chodników, to plany na ten rok są bardzo ambitne, o ile nie zostaną storpedowane przez koronawirusa. W tegorocznym budżecie przewidziano  na ten cel rekordową kwotę 4 mln zł - podkreśla Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

Niektóre z zaplanowanych działań już są realizowane. Nowy chodnik powstaje m.in. przy ulicy Wybranieckiej na osiedlu Baranówek. Po zakończeniu prac będzie można spacerować także szerokim, zmodernizowanym trotuarem przy alei Legionów, po przeciwległej stronie stadionu Suzuki Arena. Niebawem rozpoczną się tego typu roboty na ulicy Wrzosowej. Miejski Zarząd Dróg planuje również w obrębie ulic w centrum, m.in. Równej, Wspólnej, Solnej, Żeromskiego, Hipotecznej czy też Śniadeckich, ale także na Karczówkowskiej czy na odcinku Warszawskiej.

To nie wszystko. Chodniki będą też budowane w ramach rozbudowy dróg dla rowerów w ramach unijnego projektu pn. „Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności miejskiej”, współfinansowanego ze  środków RPOWŚ na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Już w najbliższych dniach takie prace rozpoczną się m.in. na ul. Wrzosowej, począwszy od pływalni „Foka” aż do ronda Czwartaków. Modernizowany będzie również chodnik wzdłuż alei Solidarności, na odcinku pomiędzy ul. Leszczyńską, a Wschodnią - informuje Jarosław Skrzydło.

Potrzeb w tym zakresie jest dużo. Stąd nacisk na systematyczną poprawę stanu technicznego chodników. Na bieżąco prowadzone są także prace związane z cząstkowymi remontami nawierzchni ulic w Kielcach.

Powrót na początek strony