Remonty w północnej części Kielc oraz na Malikowie

Roboty drogowe na ulicach: Klonowej, Orląt Lwowskich, J. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniach ulic: bp. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej i J. Piłsudskiego oraz Batalionów Chłopskich z Malików i Wystawową znacznie wyprzedzają zaplanowany harmonogram prac. Jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane przeszkody jest szansa, że ulice zostaną udostępnione wcześniej. Inwestycje mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników dróg – kierowców, rowerzystów i pieszych.

Prace na trzech dużych inwestycjach drogowych rozpoczęły się na początku tego roku. Na realizację projektu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez rozbudowę ulic: Klonowej, Orląt Lwowskich i J. Piłsudskiego oraz skrzyżowań ulic: Batalionów Chłopskich z Malików, Bp. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej w Kielcach” Miasto Kielce pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rozbudowa skrzyżowania ulic: Batalionów Chłopskich, Malików i Wystawowej wraz z rozbudową ul. Wystawowej w Kielcach

25 i 26 października wykonawca planuje układanie warstwy ścieralnej na skrzyżowaniu ulic: Batalionów Chłopskich, Malików i Wystawowej. Jednak termin uzależniony jest od pogody. Jeżeli warunki atmosferyczne się pogorszą może zostać przesunięty w czasie.

W ramach inwestycji istniejące skrzyżowanie jest rozbudowywane do formy ronda turbinowego 2-pasowego z czterema wlotami. Projekt przewiduje także budowę stanowisk postojowych na ulicy Wystawowej po stronie wschodniej wraz z drogą manewrową. W obrębie skrzyżowania powstaną drogi dla rowerów, ciągi pieszo-rowerowe, przejazdy rowerowe oraz chodniki.

Skrzyżowanie zlokalizowane w przemysłowej części miasta Kielce ma duże znaczenie dla funkcjonowania firm działających w tej okolicy. Realizacja zadania znacznie usprawni komunikację na osi północ – południe od drogi S7 do DW 786. Ponadto inwestycja pozytywnie wpłynie na rozwój terenów inwestycyjnych na osiedlu Niewachlów.

Wartość prac to ponad 7,2 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Trakt.

Rozbudowa skrzyżowania ul. Bp. M. Jaworskiego z ul. Piłsudskiego i ul. G. Zapolskiej w Kielcach; Rozbudowa ulicy Orląt Lwowskich i ul. Piłsudskiego w Kielcach łączna długość ok 480 m

Od 28 października drogowcy prawdopodobnie rozpoczną malowanie oznakowania poziomego. Prace zaczną się na ulicy Orląt Lwowskich. Tego samego dnia na drogach rowerowych wybudowanych w ramach tej inwestycji układana będzie warstwa wiążąca, a dzień później planowane wykonanie warstwy ścieralnej.

W ramach przedsięwzięcia przebudowywana jest ulica Orląt Lwowskich oraz ul. J. Piłsudskiego na odcinku 480 m. W ramach inwestycji powstają chodniki, stanowiska postojowe, zjazdy publiczne i indywidualne, pasa ruchu dla rowerów do jazdy pod górę na ul. J. Piłsudskiego. Przebudowywane są także istniejący przystanek autobusowy i oświetlenie uliczne.

Na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. bp. Jaworskiego z J. Piłsudskiego i G. Zapolskiej będzie sygnalizacja świetlna. Powstają także chodniki, drogi dla rowerów, przejazdy rowerowe i oświetlenie uliczne.

Zastosowane rozwiązania sprawią, że na skrzyżowaniu poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników oraz dostępność komunikacyjna i dojazd dla mieszkańców.

Wartość prac to prawie 14,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag.

Rozbudowa ul. Klonowej w Kielcach na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej

Od 30 października wykonawca planuje rozpoczęcie prac przy układaniu warstwy wiążącej na ścieżkach rowerowych. Z kolei 4 listopada prawdopodobnie rozpocznie się już układanie ostatniej, ścieralnej warstwy na remontowanej ulicy Klonowej.

Zarówno na Klonowej jak i na ul. Orląt Lwowskich 29 października zaplanowano montaż wiat przystankowych.

Ulica Klonowa jest modernizowana na odcinku ok. 600 m. W ramach inwestycji powstaje rondo turbinowe na skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Orkana oraz rondo u zbiegu ul. Klonowej z ulicą 18 KDD. Rozbudowywane jest również skrzyżowanie ul. Klonowej z ul. Turystyczną. W ramach inwestycji przebudowano drogi manewrowe, przystanki wraz z wiatami autobusowymi, chodniki, drogi dla rowerów, zjazdy indywidualne i publiczne. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne oraz mała architektura, czyli ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Dzięki rozbudowie ulicy Klonowej poprawi się bezpieczeństwo i funkcjonowanie komunikacji zbiorowej. Inwestycja pozwoli także na upłynnienie ruch w obszarze wzmożonych inwestycji mieszkaniowych wielorodzinnych.

Wartość prac to ponad 18,5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag.