Reprezentanci Kielc na Festiwalu Europeade w Niemczech

Przedstawiciele stolicy województwa świętokrzyskiego uczestniczą w Europejskim Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeade, który rozpoczął w mieście Gotha w Turyngii.

W 58. edycji wydarzenia, które potrwa do 16 lipca, uczestniczy ponad 4 tysiące tancerzy z niemal 200 grup. Przepięknie prezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Kielce". Wyjazd zespołu do naszego partnerskiego miasta wsparła dotacja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W skład delegacji wchodzą Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc, Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Grzegorz Wdowiak z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Kielczan przyjął w pierwszym dniu Festiwalu burmistrz miasta Gotha Knut Kreuch. W czwartek wieczorem tancerze wzięli udział w otwarciu 58. Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeade, które odbyło się na miejscowym stadionie. Codziennie występują na scenach i placach w Gotha prezentując pieśni i tańce z regionu świętokrzyskiego, łowickiego oraz lubelskiego.

Powrót na początek strony