Rewelacyjny występ młodych bilardzistów

Reprezentanci Polski w bilard
fot. PZBil

Świętokrzyscy sportowcy z Mistrzostw Europy Juniorów w Bilard, wracają z siedmioma medalami, w tym trzema złotymi. Zawody zostały rozegrane w Bułgarii. Najlepiej z całej reprezentacji Polski spisała się Dominika Pawełczyk, która uzyskała nominację na mistrzostwa świata, które w grudniu odbędą się Puerto Rico.

Michał Wiech z Nosanu Kielce zdobył indywidualnie srebro w 14/1 oraz złoto w grach drużynowych. Złoto drużynowo wywalczyła jego klubowa koleżanka Izabella Jońska. Z brązowym krążkiem w drużynie wraca do domu również Jeremi Nowak z Nosanu.

Najlepiej z całej reprezentacji Polski spisała się Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica, która wywalczyła złoty medal indywidualnie w 10 bil, złoty drużynowo oraz srebrny w 8 bil i  otrzymała nominację na mistrzostwa świata juniorów, które w grudniu odbędą się w Puerto Rico.

- Serdecznie gratulujemy  naszym najmłodszym oraz całej reprezentacji Polski, która z Euro przywiozła 10 medali. Cieszy fakt , że rosną nam i to bardzo licznie bardzo młodzi następcy Karola Skowerskiego czy Kasi Wesołowskiej. Ogromne gratulacje należą się dla rodziców oraz trenerów Marka Karlikowskiego, Karola Skowerskiego, Maćka Życińskiego oraz Szczepana Sekuły. Podziękowania kierujemy do sponsorów i partnerów Stowarzyszenia którzy od lat wspierają naszych zawodników – powiedział Grzegorz Kędzierski Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Powrót na początek strony