Rockowo, ludowo, bajkowo i rodzinnie. Mnóstwo zabawy na czterech scenach

Drugi dzień Święta Kielc upłynął pod znakiem koncertów, atrakcji dla całych rodzin i barwnych korowodów, które przeszły przez centrum Kielc. Święto naszego miasta celebrowaliśmy na czterech scenach – na Rynku, Placu Artystów, w Parku Miejskim i po raz pierwszy w ogrodzie Domu św. Jana Pawła II przy ul. Pietraszki 15 na Białogonie.

Sobotnie świętowanie rozpoczął bajkowy korowód Kieleckiego Teatru Tańca, który przeniósł nas do magicznego świata fantazji. Artyści na Rynku zaprezentowali fragmenty spektaklu "Alicja w krainie czarów". W pochodzie uczestniczyli zastępcy Prezydenta Kielc Agata Wojda i Marcin Chłodnicki.

Ulicą Sienkiewicza przemaszerowali tez artyści ludowi z całej Polski. W korowodzie wzięli udział artyści Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor - u źródeł kultury” - zwycięzcy konkursów przeprowadzonych przez Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia. Artyści ludowi z całej Polski prezentowali się na Placu Artystów.

Sceną w Parku Miejskim zawładnęli młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach i Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Wokół sceny nie brakowało innych atrakcji. Zadbali o nie Energetyczne Centrum Nauki KPT, MPEC Kielce oraz strażacy i policjanci. Nie zabrakło też sportowych zmagań. W Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Kielc rywalizowali młodzi i starsi szachiści.

Koncert, piknik na łonie natury "Naturalnie w Pietraszkach". Na kolejnej scenie Święta Kielc przy Domu św. Jana Pawła II, Fundacja Gramy z Tobą przygotowała dla mieszkańców mnóstwo niespodzianek - warsztaty kulinarne z Maksymilianem Przybylskim oraz warsztaty rękodzieła i poczęstunek. Na scenie wystąpili młodzi ukraińscy artyści, a podczas pikniku prowadzono aukcję charytatywną na zakup żywności i środków czystości dla osób pozostających w Ukrainie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Bożena Szczypiór, zastępca Prezydenta Kielc oraz kielecki radny Arkadiusz Ślipikowski.

Najgłośniej zagrała scena na Rynku. Dom Kultury „Białogon” wraz z przyjaciółmi przygotował występy dziecięcych i młodzieżowych solistów i zespołów muzycznych. Tradycyjnie odbyła się również akcja - Największy Zespół Rockowy, czyli wspólne wykonanie na płycie Rynku 5 największych polskich rockowych hitów muzycznych przez początkujących i zaawansowanych muzyków.

Do późnego wieczora trwał koncert „Miłość, pokój i muzyka - rock dla wolności” - na scenie wystąpiły zespoły: „Shapeles”, „Folya”, „Baby Rock i goście”.

Powrót na początek strony