Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszka w Kielcach

Mieszkanie dla czteroosobowej rodziny repatriantów z Kazachstanu czeka na nowych lokatorów. W Kielcach zamieszka 19-letni Olim, jego mama Tatiana i dziadkowie Tatiana i Nikolay. Nowych mieszkańców miasta powitamy w czwartek, 20 października.

Przodkowie rodziny Sokołowskich zostali wysiedleni z okolic Kamieńca Podolskiego w 1936 roku. Rodzina została zaproszona do osiedlenia się w stolicy świętokrzyskiego na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia ubiegłego. Na ich potrzeby Miasto Kielce przeznaczyło 70-metrowe mieszkanie z niewielkim ogródkiem, pochodzące z zasobu mieszkaniowego gminy. Lokal został wyremontowany i wyposażony ze środków z dotacji celowej z budżetu państwa.

Po przyjeździe rodakami z Kazachstanu zaopiekuje się przydzielony pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który pomoże w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Rodzina otrzyma także pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, uzyskaniu polskich dokumentów, nauce języka polskiego i w znalezieniu zatrudnienia. Nastoletni Olim będzie kontynuował naukę w szkole średniej we Włoszczowie. 

Powrót na początek strony