Rodzinne piknikowanie w Dolinie Silnicy z Miejską Biblioteką

Występy młodych artystów i seniorów, warsztaty i dużo dobrej zabawy. W sobotę, 9 lipca w Strefie Relaksu w Dolinie Silnicy w godz. 11 -15 odbył się „Piknik Rodzinny – Przyjazne Kielce”. Wspólną zabawę zorganizowały Miasto Kielce i Miejska Biblioteka Publiczna w ramach projektu z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

W programie znalazły się m.in. występy młodych artystów z Wolnej Strefy Jeziorańskiego i Klubu Seniora przy ul. Hożej, występ zespołu Ayahuasco i Guildo Santosa z zespołu Dobroband. Ponadto przygotowano warsztaty plastyczne dla dzieci, porady dietetyczne i kosmetyczne, pokaz zumby, trening tabaty i jogi, przeciąganie liny i rozbijanie piniaty, robienie baniek mydlanych, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, skręcanie balonów, zabawy z piłką i wiele innych atrakcji.

Prosto z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” przywędrowały maski wg projektu Alicji Kuryło, ze spektaklu „Mały Tygrys Pietrek” autorstwa Hanny Januszewskiej. Chętni mogli je podziwiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i przez chwilę stać się Tygrysem lub inną postacią z teatralnej sztuki.

Powrót na początek strony