Rośnie zainteresowanie zwiedzaniem Ogrodu Botanicznego

1539 osób odwiedziło Ogród Botaniczny w Kielcach w ciągu pierwszego weekendu działalności, wznowionej po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Obiekt został otwarty do zwiedzania  w piątek, 15 maja. Najwięcej gości, nie tylko z Kielc, przybyło w niedzielę: 1158 osób. W sobotę było 293 zwiedzających, w piątek - 88.

Ogród jest w tym roku po raz pierwszy udostępniony w całości. To niemal 11 ha terenu u stóp Karczówki  z czterema zbiornikami wodnymi,  wieloma kolekcjami roślin oraz  oryginalnym odsłonięciem geologicznym z zaczątkami jaskiń.

Ogród  jest czynny od wtorku do niedzieli. W maju od godz. 10.00 do 18.00, ostatnie wejście o godz. 17.00. Czas udostępniania otwarcia obiektu od czerwca do sierpnia  planowany jest od 10.00 do 20.00, ale wydłużenie czasu uzależniono od sytuacji epidemiologicznej. Za bilet ulgowy płacimy 6 zł, za normalny - 9 zł. Dostępne są też bilety rodzinne - po 22 złote, zaś dla pasjonatów, którzy będą chcieli częściej odwiedzać to miejsce - bilet sezonowy za 100 zł.

W jednym czasie na terenie Ogrodu Botanicznego może przebywać 1000 osób. Szczegółowe informacje na stronie geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/.

Powrót na początek strony