Rowery miejskie dostępne do końca listopada

Kończy się tegoroczny okres testowy Kieleckiego Roweru Miejskiego. Wypożyczalnia będzie czynna do końca listopada. Według statystyk Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ciągu miesiąca kielczanie, korzystając z miejskich rowerów, przejechali prawie 21 tysięcy kilometrów. Dziennie korzysta z nich około 240 osób.

Zdaniem Przemysława Chmiela, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach z danych zebranych z aplikacji wynika, że mieszkańcy Kielc, mimo stosunkowo krótkiego czasu użytkowania rowerów, przekonali się do nich. Zainteresowanie widoczne jest zwłaszcza na osiedlach. - Zauważamy, że kielczanie chętnie dojeżdżają jednośladami do centrum. Z kolei po południu wracają do domu - mówi dyrektor. Ponownie jednoślady będą dostępne wiosną przyszłego roku.

Miejska Wypożyczalnia Rowerów jest realizowana w ramach projektu „Kielecki Rower Miejski” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej, Osi priorytetowej 3 Efektywna i zielona energia.

rower miejski.jpg