Rozkłady jazdy autobusów większą czcionką i z kodem QR

Zmieniona szata graficzna, bardziej czytelna, większa czcionka - tak prezentują się nowe rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach. To, jak mają wyglądać, konsultowano ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących. Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego rozpoczęli dziś ich montaż w gablotach na poszczególnych przystankach.

- Na rozkładach zaznaczona jest również strefa, która będzie obowiązywała od 1 marca, aby pasażerowie wiedzieli, jaki bilet powinni skasować - informuje Barbara Damian dyr. Zarządu Transportu Miejskiego.

Wprowadzono ponadto nowatorskie w skali kraju rozwiązanie - na każdym rozkładzie jazdy jest kod QR. Dzięki temu nawet tam, gdzie nie ma elektronicznych tablic z godzinami przyjazdu autobusów, pasażer poprzez aplikację telefoniczną może uzyskać rzeczywisty czas przyjazdu danego autobusu.

Wymiana rozkładów jazdy na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej, dotyczy 1500 przystanków nie tylko w Kielcach, ale też na terenie dziesięciu ościennych gmin. To żmudna praca. - 3,5 tysiąca nowych tabliczek z rozkładami jazdy, które należy wydrukować, zalaminować i rozkleić - wyjaśnia Barbara Damian.

W najbliższych dniach w gablotach na przystankach pojawią się ponadto tablice informacyjne dotyczące stref taryfowych, które będą wprowadzane od 1 marca. Strefa I - to Kielce, pozostałe obejmują 10 gmin,  z którymi Miasto podpisało porozumienie w sprawie organizacji wspólnej komunikacji miejskiej. Tam bilety będą droższe.

Cała operacja powinna być zakończona w ciągu kilku tygodni.

Powrót na początek strony