Rozkręcony festiwalowy wiatraczek

Trwa 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2021. Za nami Dzień Tradycji Polskiego Folkloru, w sobotę na scenie w Parku Miejskim wystąpili: Zespół Regionalny "Magurzanie" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Żeromszczyzna".

Wydarzenie organizowane było we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, które ma na celu pokazać wartości i piękno polskiej kultury ludowej.

Zakończyły się również przeglądy konkursowe w ramach 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Soliści, zespoły wokalne i taneczne prezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne przed jurorami w Kieleckim Centrum Kultury. Od ich ocen zależy kto otrzyma nagrody - Złote, Srebrne i Brązowe Jodły podczas koncertu laureatów w Amfiteatrze na Kadzielni.

Młodzi artyści nie próżnują, ćwiczą i przygotowują się do kolejnych występów na kieleckich scenach. W najbliższych dniach młodzi ludzie będą brać udział w warsztatach artystycznych. Zajęcia odbędą się w Domu Środowisk Twórczych, Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca i Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

W czasie 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej realizowany będzie projekt „Culture is a bridge”, dofinansowany z środków programu Erasmus+. We wtorek, 13 lipca, do Kielc przyjedzie grupa skautów z Hiszpanii, którzy będą uczyć się jak organizować duże wydarzenia kulturalne.

Koncert Galowy odbędzie się 17 lipca o godz. 19.00 w Amfiteatrze Kadzielnia. Na scenie wystąpią laureaci festiwalowych „Jodeł”, a także młodzi artyści z województwa świętokrzyskiego, którzy wystąpią w specjalnym obrazie „Gospodarze-Gościom”.

Partnerami merytorycznymi „Wiatraczka” są kielecki ratusz, Kieleckie Centrum Kultury, Kielecki Teatr Tańca, Dom Środowisk Twórczych, Politechnika Świętokrzyska i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Powrót na początek strony