Rozpoczął się protest rolników na al. IX Wieków Kielc

40 ciągników i 6 oflagowanych pojazdów zablokowało częściowo rondo G. Herlinga-Grudzińskiego, jeden pas północnej jezdni al. IX Wieków Kielc, skrzyżowanie al. IX Wieków Kielc z ul. Nowy Świat i Pelca oraz skrzyżowanie al. IX Wieków Kielc z ul. Warszawską. Policja wpuszcza na al. IX Wieków Kielc od strony ronda Herlinga-Grudzińskiego i od strony ul. Warszawskiej tylko autobusy komunikacji miejskiej, kursowe busy i pojazdy służb ratowniczych. Pozostałe samochody są kierowane przez funkcjonariuszy na objazdy.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów protest ma potrwać do godz. 18:00 w piątek, 15 marca. Z danych służb wynika, że w proteście bierze udział 120 rolników.

Zgromadzenie jest zabezpieczane przez policję. W samym centrum miasta ruchem kieruje 30 funkcjonariuszy.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z planowanym protestem rolników mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach (linie miejskie oraz podmiejskie).

W czwartek 14 marca oraz w piątek 15 marca ze względu na brak skrętu z alei IX Wieków Kielc w ulicę Pelca zawieszone zostaje kursowanie autobusów 0W i 0Z. Natomiast autobusy linii 103 zostają przekierowane na ulicę Paderewskiego z zastrzeżeniem, że jeżeli również tam wystąpi brak przejazdu, mogą zostać skierowane na jeszcze inną trasę.

Zgodnie z deklaracją pozostałe autobusy komunikacji miejskiej mają być przepuszczane zewnętrznym pasem alei IX Wieków Kielc. Jeżeli jednak wystąpi problem z przejazdem i policja ze względów bezpieczeństwa nie zezwoli na ich wjazd, to w trybie awaryjnym zostaną one skierowane na trasy objazdowe.

Zarząd Transportu Miejskiego zamieszcza na bieżąco komunikaty na stronie internetowej pod adresem ztm.kielce.pl oraz na profilu społecznościowym na Facebooku

Powrót na początek strony