Rozpoczęły się Kieleckie Dni Informatyki

We wtorek 16 kwietnia rozpoczęły się Kieleckie Dni Informatyki. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku. Tegoroczne wydarzenie ma na celu rozwijanie informatycznych zainteresowań uczniów i studentów kieleckich szkół i uczelni oraz dyskusję o wpływie sztucznej inteligencji na świat technologii i rzeczywistość, w której żyjemy.

- Uważam, że takie wydarzenia jak to mogą przynieść same korzyści dla uczniów i studentów z naszego miasta. To też dobra okazja dla pracodawców, którzy w branży IT działają, żeby wypatrywać tych najlepszych, którzy mają największą wiedzę i potencjał, do tego by później pracować dla naszego lokalnego biznesu - przekonuje Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

- Dzisiaj nie ma możliwości funkcjonowania w żadnej branży bez zastosowań informatycznych. Przed młodymi ludźmi jest ogromna przyszłość w tym zawodzie i warto im pokazywać, że właśnie w nim mogą odnieść sukces - mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

AI i Ty - Kieleckie Dni Informatyki obfitują w warsztaty, debaty oraz działania edukacyjne odbywające się na uczelni i w Kieleckim Parku Technologicznym. Dodatkowo, nocne programowanie z 16 na 17 kwietnia na Politechnice Świętokrzyskiej dostarczy młodzieży akademickiej wielkich emocji w rywalizacji o najlepszy wynik oraz da uczestnikom możliwość poznania pracodawców IT działających na kieleckim rynku.

- Ważnym elementem hackatonu jest nie tylko sama aplikacja, proces programowania. To co jest równie istotne na takich wydarzeniach, to praca zespołowa, która w dzisiejszej informatyce ma ogromne znaczenie - uważa Paweł Moćko, Pełnomocnik Zarządu ds Portfela Projektów w firmie Altar.

Drugim najważniejszy elementem KDI jest test umiejętności informatycznych w murach Politechniki Świętokrzyskiej, który zaplanowano na środę, 17 kwietnia o godz. 10:00.

Dla laureatów testu i nocnego programowania przewidziane są nagrody ufundowane przez kieleckie firmy o wartości od 400 zł do 1500 zł.

Kieleckie Dni Informatyki są organizowane wspólnie przez Miasto Kielce, Kielecki Park Technologiczny oraz Politechnikę Świętokrzyską.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej Kieleckiego Parku Technologicznego.