Rozpoczęły się zaplanowane na ten rok remonty chodników

W Kielcach rozpoczęły się zaplanowane na ten rok remonty chodników. Na tego typu inwestycje Miejski Zarząd Dróg przeznaczył w 2021 roku ok. 3,4 mln zł.

Obecnie modernizowany jest ok. 400-metrowy odcinek po wschodniej części ul. Jagiellońskiej, od ul. Grunwaldzkiej w kierunku Karczówkowskiej. Równocześnie przebudowywany jest także chodnik przy ul. Bukowej. W tym drugim przypadku inne jest jednak źródło finansowania (w ramach tzw. inicjatyw lokalnych) oraz wygląd i użyte materiały. Trakt przy ul. Bukowej ułożony będzie z kostki brukowej, zaś ten przy ul. Jagiellońskiej z kwadratowych płyt i kostki, wg wzoru, który od ubiegłego roku stosowany jest w centrum Kielc.

- Zbudowaliśmy takie chodniki m.in. przy ul. Solnej, Równej, Wspólnej czy Karczówkowskiej - mówi Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które wykonuje inwestycje na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg.

W kolejnych miesiącach nowe trotuary zostaną ułożone w różnych częściach miasta.

- Takich realizacji na bieżący rok zaplanowaliśmy całkiem sporo. Chodniki zostaną przebudowane łącznie na kilkunastu ulicach, m.in. Chorzowskiej, Chrobrego, Hipotecznej, Śniadeckich, Żeromskiego, Zgody czy Sandomierskiej - wylicza Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.