Rozpoczyna się remont ulicy Klonowej

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w nocy z soboty, 23 marca br. na niedzielę, 24 marca br. wykonawca planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Klonowej. Trasy częściowo zmienią także miejskie autobusy.

Prace przy tej inwestycji drogowej rozpoczęły się w styczniu. Na ulicy Klonowej odhumusowano teren, czyli usunięto wierzchnią warstwę gleby, organizowane jest zaplecze budowy wykonawcy, rozpoczęła się budowa kanalizacji deszczowej.

W nocy z soboty na niedzielę planowane są zmiany w organizacji ruchu. Miejski Zarząd Dróg informuje, że:

  1. Na ul. Klonowej od rejonu skrzyżowania z ul. Turystyczną do obszaru skrzyżowania z ul. Orkana zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
  2. Ruch jednokierunkowy zostanie wdrożony ponadto na wlocie ul. Turystycznej od ul. Klonowej.
  3. Zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wjazd/wyjazd na osiedle Związkowiec od skrzyżowania Orkana/Klonowa. Objazd wyznaczono ul. Jeleniowską i Warszawską.
  4. Na ul. Orkana w rejonie granicy robót będzie funkcjonować zawrotka pomiędzy jezdnią północną i południową.
  5. Objazdy jednokierunkowych odcinków wyznaczono ulicami Warszawską/Jesionową oraz Warszawską/Turystyczną/Marszałkowską.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

SPRAWDŹ JAK POJADĄ AUTOBUSY

Inwestycje to część dużego zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez rozbudowę ulic: Klonowej, Orląt Lwowskich i J. Piłsudskiego oraz skrzyżowań ulic: Batalionów Chłopskich z Malików, Bp. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej w Kielcach”, które jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Ulica Klonowa zostanie rozbudowana na odcinku ok. 600 m. Powstaną dwa nowe ronda, a skrzyżowanie z Turystyczną będzie rozbudowane. Powstaną drogi manewrowe, chodniki, drogi dla rowerów oraz zjazdy.

Przebudowane będą przystanki komunikacji miejskiej oraz odwodnienia drogi. Pojawi się nowe oświetlenie uliczne oraz mała architektura, czyli ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Powrót na początek strony