Rusza system poboru opłat za parkowanie przy Suzuki Arenie

Rusza system poboru opłat na parkingu przy Suzuki Arenie. W pierwszych dniach rozwiązanie to będzie póki co testowane. Pracownicy operatora, którzy będą kontrolować czy kierowca zapłacił za postój, pojawią się przy ul. Ściegiennego od poniedziałku.

W czwartek, 18 sierpnia, trwały ostatnie prace związane z uruchomieniem systemu poboru opłat na parkingu obok stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego. Stanęło tam łącznie 7 parkometrów. Choć urządzenia są przygotowane do uiszczania płatności, w tzw. okresie testowym, nie będą one kontrolowane.

- Chcemy sprawdzić działanie systemu i pozwolić mieszkańcom na zapoznanie się ze zmianami. Ponadto dajemy czas właścicielom pojazdów, które znajdują się na parkingu od dłuższego czasu, na ich usunięcie, by uniknąć niepotrzebnych mandatów – tłumaczy Jacek Domoradzki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Parking przy Suzuki Arenie jest płatny całodobowo, od poniedziałku do niedzieli. Każda rozpoczęta godzina kosztuje 2,50 zł, w przypadku samochodów do 3,5 tony oraz 12,50 zł dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Cena abonamentu miesięcznego to 150 zł. Do dyspozycji kierowców jest ok. 450 miejsc. 

Operatorem parkingu jest firma APCOA Parking Polska. Grupa APCOA PARKING zarządza ok. 1,5 mln miejsc parkingowych w ponad 9500 obiektach na terenie 12 europejskich krajów, zlokalizowanych przy centrach handlowych, hotelach, szpitalach i portach lotniczych.

Powrót na początek strony