Ruszył I Kielecki Konkurs Amatorskich Wynalazków

Tworzysz nowe rozwiązania techniczne z niepotrzebnych sprzętów, a może projektujesz całkiem nowe wynalazki? Weź udział w Kieleckim Konkursie Amatorskich Wynalazków. Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kielc oraz Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego tj. gmin: Chmielnik, Chęciny, Górno, Daleszyce, Kielce, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Nowiny, Piekoszów, Pierzchnica, Strawczyn, Zagnańsk.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Partnerem Politechnika Świętokrzyska.

Celem konkursu jest pobudzanie kreatywności i innowacyjności, a także poszukiwanie ciekawych rozwiązań technicznych, czy społecznych, co przekłada się na upowszechnianie wiedzy na temat ochrony własności przemysłowej oraz zwiększa zainteresowanie przedsiębiorców wykorzystaniem nowych rozwiązań we własnej działalności gospodarczej.

Zgłoszenia trwają do 15 maja br., aby zgłosić swój pomysł, należy wypełnić formularz oraz dołączyć rysunki, szkice, obliczenia czy inne analizy, które potwierdzą autentyczność zgłaszanego rozwiązania.

Przesłane pomysły poddane zostaną analizie ekspertów, są to kieleccy naukowcy, przedsiębiorcy i innowatorzy. Autorzy najlepiej ocenionych prac otrzymają nagrodę i zaprezentują swoje rozwiązania podczas finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu 2023 r.

Więcej na Kielecki Konkurs Amatorskich Wynalazków - Oficjalna strona internetowa Miasta Kielce