Ruszyła 21. edycja targów SACROEXPO

W poniedziałek w Targach Kielce rozpoczęła się 21. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię wydarzenie prowadzone jest w mniejszym formacie niż w ubiegłych latach. Na 21. Edycję SACROEXPO do Kielc przyjechało ponad 120 firm. Tylko przed rokiem było ich ponad dwukrotnie więcej.

Na targowych gości, jak co roku czekała bogata oferta dewocjonaliów, w tym naczyń i szat liturgicznych. Odwiedzający mogli się również zapoznać z najnowszymi trendami wyposażenia kościołów czy budownictwa sakralnego. Nie zabrakło również wyjątkowych różańców czy najnowocześniejszych modeli organów.

- Jestem przekonany, że tegoroczna wystawa SACROEXPO i zgromadzone przy tej okazji osoby pomogą nam w znalezieniu duchowego wsparcia, przełamania lęku i wyjścia z poczucia osamotnienia, bo izolacja fizyczna nie musi oznaczać izolacji duchowej – powiedział prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

SACROEXPO to kolejna duża impreza wystawiennicza, którą udało się zorganizować w Targach Kielce po przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

- Stawiając czoła przeciwnościom patrzymy przed siebie z nadzieją, że nasze działania przyniosą wymierne efekty dla wszystkich uczestniczących w procesie odzyskiwania zarówno utraconych pozycji na rynku, tutaj mam na myśli wystawców, jak i utrzymania systemu wartości – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Jak co roku jest to też okazja do wręczenia wyróżnień i nagród, w tym tej najważniejszej, przyznawanej przez Papieską Radę ds. Kultury, PER ARTEM AD DEUM. W tym roku otrzymali ją Paweł Łukaszewski, Leszek Sosnowski oraz śp. Jerzy Skąpski.

Powrót na początek strony