Ruszyły Kieleckie Zimowe Półkolonie

Ruszyły ferie zimowe. Zgodnie z decyzją rządu przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia. Jedną z form aktywności dla dzieci są półkolonie. W Kielcach zajęcia organizowane są przez Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy.

Ruszyły Kieleckie Zimowe Półkolonie. Zajęcia prowadzone są dla dzieci z klas od I do IV szkoły podstawowej i odbywają się w dwóch turnusach – od 4 do 8 stycznia oraz od 11 do 15 stycznia. Organizatorem jest Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy.

- Zainteresowanie jest bardzo duże i z tego się cieszymy. Dotychczas zapisanych zostało ok. 900 dzieci. Półkolonie odbywają się w 15 szkołach podstawowych - mówi Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce.

Uczestnicy półkolonii podzieleni są na grupy maksymalnie 12-osobowe. Jak przekonują, to dla nich atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu oraz możliwość spotkania się z rówieśnikami. W ostatnich tygodniach nauka odbywała się głównie przed ekranem komputera.

W programie półkolonii znalazły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, ogólnorozwojowe, gry i zabawy świetlicowe, zajęcia artystyczne czy zabawy na świeżym powietrzu.

Harmonogram zajęć i regulamin Kieleckich Zimowych Półkolonii dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

Powrót na początek strony