Ruszyły Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Jedna z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej - Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – po raz pierwszy zorganizowana została w Kielcach. Prezentacje nowych technologii, maszyn, nawozów i środków do produkcji, a do tego specjalistyczne konferencje. To wszystko dziać się będzie 18 i 19 styczna w Targach Kielce.

W Kielcach prezentuje się około 300 wystawców, w tym ponad 50 zagranicznych firm. Wydarzenie ma długoletnią tradycję. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Bożena Szczypiór, wiceprezydent Kielc, podkreśla, że organizatorzy zdecydowali się przenieść Targi do Kielc dzięki determinacji zarządu Targów Kielce, ale również prestiżowi jakim cieszy się kielecki ośrodek wystawienniczy.

W targach biorą udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni są też producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami oraz specjalizujące się w ich przetwórstwie. Organizatorzy zaplanowali także wykłady polskich i zagranicznych specjalistów, konferencje i debaty.

- Sama chętnie zwiedziłam wystawę, bo ciekawa jestem, jak branża ta radzi sobie w tych ciężkich czasach. Jestem jednak pozytywnie nastawiona, bo polski sektor warzywniczy i sadowniczy zawsze miał się dobrze. Przodujemy w produkcji i eksporcie tego typu produktów na świecie. Nasz region także słynie z najlepszych jabłek, śliwek, czy truskawek. Ważne  jednak, aby stale obserwować zmieniające się trendy i być na bieżąco jeżeli chodzi o branżę – mówi wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w środę, 18 stycznia będą czynne do godz. 17 oraz w czwartek, 19 stycznia w godzinach od 9 do 16. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie tsw.pl, w dniach targów obowiązuje także rejestracja na miejscu. Na terenie ośrodka działa darmowy parking.

Powrót na początek strony