„Scena dla Ciebie” - finał w grudniu

18 wokalistów, 2 małe formy wokalne oraz 4 zespoły wokalno-instrumentalne wezmą udział w Koncercie Finałowym Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Młode talenty z Kielc i regionu świętokrzyskiego zaprezentują się 16 grudnia br. na Dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Feel.

 

Eliminacje do XXIII edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie” odbyły się w tym roku:

  • 6 listopada w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury,
  • 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  • 19-21 listopada w Domu Kultury „Zameczek”, który jest organizatorem wydarzenia.

 

Na przestrzeni lat wielu młodych, utalentowanych wokalistów oraz muzyków, którzy uczestniczyli w festiwalu związało swoje życie zawodowe ze sceną osiągając liczne sukcesy, inni wybrali drogę pedagogiczną, a dla pozostałych była to niezapomniana przygoda, w której mogli uczestniczyć.

Podczas tegorocznych eliminacji jury do Koncertu Finałowego, który odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach zakwalifikowało: 18 wokalistów, 2 małe formy wokalne oraz 4 zespoły wokalno-instrumentalne.

W pierwszej części koncertu wystąpią młodzi finaliści, których oceni profesjonalne jury stosując następujące kryteria: interpretacja utworu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny. Docenione zostaną również własne teksty i kompozycje. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody w tym główna nagroda Grand Prix, którą otrzyma najlepszy wykonawca, uznany za Osobowość Sceniczną 23 edycji Festiwalu „Scena Dla Ciebie 2021”, ufundowana przez Prezydenta Miasta Kielce.

W drugiej części wieczoru wystąpi Zespół Feel z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Kupichą. Grupa słynie z takich hitów jak "A gdy jest już ciemno", czy "Jak anioła głos", które królowały na listach przebojów stacji radiowych.

Bilety na koncert w cenie 10 zł są do nabycia w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, ul. Słowackiego 23 (od wtorku do piątku w godz. 9-18) oraz Kieleckim Centrum Kultury, pl. Moniuszki 2b.

 

Protokół z posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej 23. Edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”

 

fot. Dom Kultury "Zameczek"

Powrót na początek strony