ŚGP Industria nowym właścicielem Mistrzów Polski

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria została nowym właścicielem klubu piłki ręcznej KS Kielce. Od najbliższego meczu pierwsza drużyna ponownie przyjmie nazwę Industria. Wciąż prowadzone są rozmowy z potencjalnymi sponsorami tytularnymi.

Oficjalnie informację tę ogłoszono w piątek, 8 sierpnia, na konferencji prasowej w Hali Legionów. Wzięli w niej udział prezes ŚGP Industria S.A. Szczepan Ruman, dyr. ds. rozwoju i marketingu ŚGP Industria S.A. Magdalena Szczukiewicz, dotychczasowy prezes klubu Bertus Servaas, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, poseł Krzysztof Lipiec, prezydent Kielc Bogdan Wenta, członek zarządu województwa świętokrzyskiego Tomasz Jamka oraz trener Talant Dujshebaev i niektórzy zawodnicy.

- ŚGP Industria nabyła 100 procent udziałów klubu. Jestem wdzięczny panu prezesowi Szczepanowi Rumanowi za tę decyzję. Dziękuję też wszystkim z którymi pracowałem przez ponad 20 lat, bo wspólnie zbudowaliśmy ten klub. A teraz najważniejsza jest jego przyszłość - mówił Bertus Servaas.

Nowym prezesem została Magdalena Szczukiewicz. Jej zastępcą będzie dotychczasowy dyrektor marketingu klubu Paweł Papaj.

- W pracy i życiu przyświecają mi dwie zasady. To pracowitość i szacunek. Dlatego oddaję szacunek odchodzącym władzom. Mam nadzieję, że podzielą się ze mną tajemnicą sukcesu i zapewniam, że będziemy kontynuować tradycje klubu. Pracowitości zaś oczekuję od siebie i swoich współpracowników. Zobowiązuję się, że dołożę wszelkich starań, by klub funkcjonował na najwyższym poziomie - powiedziała Magdalena Szczukiewicz. 

Wciąż trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby wejść do nazwy drużyny. W najbliższych meczach podopieczni Tałanta Dujszebajewa ponoewnie będą występować jako Industria Kielce.

- Razem z panem prezydentem Bogdanem Wentą wymyśliliśmy to, by do grona sponsorów zaprosić właśnie Industrię. I choć nie była ona wiodącym sponsorem, dzięki jej zaangażowaniu najlepsza w świecie drużyna piłki ręcznej mogła przetrwać. Dzisiaj wracamy do tego, już w całkiem innej formule - przekonywał poseł Krzysztof Lipiec.

- Dziś sport, zwłaszcza gry zespołowe charakteryzuje hasło, które od lat towarzyszy tej hali - Gramy Razem. Gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt odwagi i wierzę, że klub, który ważny jest dla wszystkim mieszkańców naszego miasta i regionu, a także dla mnie osobiście, przyniesie nam wiele pozytywnych emocji i
wzruszeń - mówił prezydent Bogdan Wenta.

fot. Industria Kielce

Powrót na początek strony