Służby miejskie pracują nad usuwaniem ubytków

Praca przy ubytkach
RPZiUK

Pierwsze konsekwencje mrozów są widoczne na kieleckich drogach. Opady, roztopy i tzw. przejścia temperatury przez zero niszczą nawierzchnię jezdni powodując liczne ubytki. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg brygady Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych pracują na trzy zmiany. Usuwanie ubytków w nawierzchniach kieleckich ulic rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu.

Miejski Zarząd Dróg codziennie monitoruje stan ulic. Sygnały o niebezpiecznych miejscach zgłaszane są również przez kielczan, straż miejską czy policję. Zlecenia dotyczące usunięcia ubytków przekazywane są do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

Pracownicy RPZiUK pracują m.in. na ulicy Warszawskiej i ul. Tarnowskiej. Naprawy prowadzone są w systemie 3-zmianiowym. Na najbliższe dni zaplanowane są również prace na ul. Łódzkiej i ul. Radomskiej. W pierwszej kolejności realizowane są zgłoszenia dotyczące dróg krajowych, kolejno drogi powiatowe i następnie drogi gminne.

Roboty drogowe są uzależnione od warunków pogodowych. Przy bezdeszczowej pogodzie ubytki wypełniane są masą na gorąco z recyklera, kiedy nie jest to możliwe doraźne naprawy wykonywane są masą na zimno.

Zgłoszenia dotyczące ubytków przez całą dobę można kierować pod nr telefonu 41/34 02 890.

Działania na kieleckich ulicach będą prowadzone sukcesywnie i w sposób ciągły. Zasadnicze naprawy ubytków wykonywane będą wiosną, gdy ustabilizują się warunki atmosferyczne.