Śniadanie biznesowe z udziałem prezydenta Bogdana Wenty

W poniedziałek, 5 marca prezydent Kielc Bogdan Wenta był gościem śniadania biznesowego organizowanego przez Pro Progressio w Warszawie. W scenerii postindustrialnej restauracji Roberta Lewandowskiego rozmawialiśmy o potrzebach inwestycyjnych firm z branży SSC, o tym, jak zmienia się rynek usług dla biznesu i czy w kręgu zainteresowania są miasta średniej wielkości, takie jak Kielce.

W Kielcach w ostatnim czasie świetnie rozwijają się firmy informatyczne i usługowe takie jak Britenet, Silevis, WN Legal. Naszym atutem są młodzi ludzie, absolwenci wyższych uczelni publicznych i prywatnych, a także osoby posiadające już doświadczenie zawodowe, powracające po latach do rodzimego miasta, aby pełniej doświadczać idei slow life, znaleźć czas zarówno na życie osobiste, jak i rozwijanie kariery.

- Kielce to bardzo dobre miejsce do życia i prowadzenia biznesu. Jestem od 16 lat związany z tym miastem i widzę, jak zmieniło się na lepsze przez ten czas – mówi prezydent Bogdan Wenta.

- Należy nadal konsekwentnie budować warunki do rozwijania biznesu w Kielcach i docierać z informacją do kluczowych graczy, firm, które na co dzień obsługują mniejsze i większe projekty inwestycyjne w Polsce – mówi dyrektor Anita Lagierska kierująca zespołem Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Kielce. – Zaprosiliśmy dziś do dyskusji o atutach Kielc firmy takie tak Hays Poland, ManpowerGroup, Corees, Randstad, Walter Herz. Dla firm najważniejsi są ludzie, ale równie ważna jest dostępność infrastruktury biurowej, magazynowej i produkcyjnej. Kluczowa jest jakość życia, a więc szybkość podróżowania po mieście, bliskość terenów zielonych, infrastruktura sportowa, oferta kulturalna. To wszystko to także element oferty inwestycyjnej miasta, która może skłonić inwestora do wyboru Kielc. 

W spotkaniu wzięły udział także Tias oraz Cushman&Wakefied - firmy, które mają już dobre doświadczenia w realizacji projektów na terenie Kielc. Potwierdziły one, że wybór stolicy Świętokrzyskiego to była doskonała decyzja z punktu widzenia ulokowanych tu inwestorów, np. firmy Britenet. W ramach podziękowania za żywą dyskusję i ciekawie spędzony czas prezydent Bogdan Wenta wręczył uczestnikom spotkania piłki z dedykacją: "Zapraszam do Kielc".

Powrót na początek strony