Spacer integracyjny po Kielcach. Trwają zapisy

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta Kielce we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja Europa Wschód zapraszają na Spacer Integracyjny po Kielcach, który odbędzie się 16 maja 2022.

Wydarzenie dedykowane jest głównie obywatelom Ukrainy przebywającym w Kielcach oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy chcą wspólnie spędzić czas i porozmawiać w trakcie zwiedzania.

Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji Miasta Kielce, jako efekt współpracy ROT WŚ i UM Kielce przy prowadzeniu Punktu Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym. Obecnie mieści się tam Całodobowy Punkt Skoordynowanej Pomocy dla Cudzoziemców.

W programie wydarzenia zaplanowano spotkanie z władzami Kielc w Ratuszu, prelekcję oraz spacer po najciekawszych miejscach w Kielcach oraz poczęstunek na zakończenie wycieczki. Podczas zwiedzania, które odbędzie się w języku ukraińskim, pokażemy Kielce zarówno od strony turystycznej jak i praktycznej.

Zbiórka na Rynku w Kielcach przed Ratuszem o godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

ZAPISY:

Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców w Kielcach

ul. Sienkiewicza 78A

info@inteuro.info

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach

informacja@swietokrzyskie.travel

tel.+48 41 348 00 60

2022-05-09_ROT_SIEW_16-05-2022_PLAKAT-1.jpg

Регіональна туристична організація Свентокшиського воєводства та Міська Рада Кельце у співпраці з Товариством Інтеграція Європа-Схід запрошує вас на Інтеграційну прогулянку по Кельце 16 травня 2022 року.

Захід присвячений переважно громадянам України, які проживають у Кельце та мешканців нашого міста, які хочуть провести разом час і розмовляти під час прогулянки.

Захід відбудеться в рамках просування міста Кельце, в результаті співпраці між Регіональною туристичною організацією Свентокшиського воєводства та Ратушею Містом Кельце під час управління Пунктом просування міста Кельце на автовокзалі (зараз Цілодобовий пункт координованої допомоги іноземцям).

У програмі зустріч у Ратуші міста Кельце, лекція, прогулянка по найцікавіших місцях в Кельце та частування наприкінці поїздки. Під час екскурсії, яка проходитиме українською мовою, ми покажемо Кельце як з туристичної, так і практичної сторони. Зустріч на Площі Ринок у Кельце перед Ратушею о 9.00.

Кількість місць обмежена.

Записи: Інформаційний пункт для іноземців у Кельце
вул. Сенкевича 78А
телефон: +48 573 338 377