Spartakiada Bez Granic Sport CK na Rynku

Od 31 maja do 2 czerwca na kieleckim Rynku odbywa się 3. edycja Spartakiady Bez Granic, czyli organizowanych przez Stowarzyszenie Sport CK turniejów dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Do udziału w zmaganiach sportowych w różnych konkurencjach sprawnościowych zaproszone są dzieci oraz dorośli. Rozgrywki startują o godz. 9:00 i trwają do 13:00. Dołączyć może każdy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Na kieleckim Rynku czeka m.in.: mini boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, a także tory z przeszkodami oraz stanowiska do innych konkurencji.

Trzecia edycja turniejów dla osób z niepełnosprawnościami rozpoczęła się 22 maja w obiekcie MOSiR Kielce przy ul. Szczecińskiej 1. Dla uczestników turniejów organizatorzy zapewniają poczęstunek, ciepły posiłek, wodę mineralną, medal, upominek a najlepsi otrzymają puchary i nagrody. 

Ostatniego dnia zmagań w piątek, 2 czerwca na Rynku wręczona zostanie również nagroda specjalna dla „Wojowniczki i Wojownika Sport CK”, czyli dla dwójki zawodników, którzy najdzielniej zmierzyli się ze swoimi barierami. W sumie w cyklu rozgrywek bierze udział ponad 200 osób z kieleckich szkół i placówek wychowawczych.

Powrót na początek strony