Spektakl Teatru TeTaTeT w ogólnopolskim konkursie

Zdjęcie przedstawia scenę  z komedii pt. „Szczęściarze”. Dwoje aktorów siedzą przy stole, kobieta czyta gazetę, a mężczyzna rozmawia przez telefon.
zdj. FB Teatru TeTaTeT

Komedia pt. „Szczęściarze” autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty został zakwalifikowany do pierwszego etapu 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

- Nie ukrywamy, że to dla nas olbrzymia nobilitacja i sukces. Bardzo się cieszymy, że tekst „Szczęściarzy” został doceniony i teraz już jako spektakl zostanie zaprezentowany komisji konkursowej. To prestiżowy konkurs teatralny, jest to już jego 30. edycja, tym bardziej jesteśmy dumni, że Teatr TeTaTeT znalazł się w I etapie – informuje Teresa Bielińska.

SZCZĘŚCIARZE - autorstwa i w reżyserii Tadeusza Kuty, to polska komedia. Swoich bohaterów autor osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada "szczęście", które może nie tylko przynieść mnóstwo radości, ale i przysporzyć wielu kłopotów.

Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem obnażająca w ludziach (niezależnie od warstwy społecznej, wykształcenia czy filozofii życiowej) wiele ukrytych cech (tych śmiesznych i tych o naprawdę mrocznym zabarwieniu ludzkiej natury) co w komediowej konstrukcji przekazu jest dodatkowym atutem tej sztuki. Poszczególne sceny składające się na doskonale domkniętą całość są wartkie i pełne zwrotów, jak w życiu. „Szczęściarze” są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, pozwalającą przeglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem niczym w krzywym zwierciadle.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.

Spektakl pt. "Szczęściarze" powstał dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Kielce oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w ramach zadania publicznego.

fot. DRUVA PHOTOGRAPHY / FB Teatru TeTaTeT

plakat Szcześciarze.png

Powrót na początek strony