Nauka, zabawa i ekologia. Akcja Re!Generacja ponownie w Kielcach

Na scenie stoją dorośli i dzieci, którzy segregują odpady do kolorowych worków
zdj. Akcja Re!Generacja

Jak należy segregować odpady oraz dlaczego to ważne, by zużyte kartony po mleku i sokach były wrzucane do żółtych pojemników, a dzięki temu trafiały do recyklingu. Tego dowiedzieli się najmłodsi podczas pikniku edukacyjnego Akcji Re!Generacji, który odbył się w niedzielę, 16 lipca na Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Największą atrakcją był wyjątkowy, musicalowy i ekologiczny spektakl „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing”. Na scenie aktorzy Teatru Katarynka pokazali dzieciom, jak mogą dbać o środowisko w swoich domach. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, a pod namiotami dzieci brały udział w warsztatach naukowych, czerpania papieru, wyplatania z papierowej wikliny i tworzenia portfeli z kartonach po mleku i sokach.

Wydarzenie było realizowane przez firmę Tetra Pak przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce. Piknik ekologiczny to elementem kampanii edukacyjnej Re!Generacja prowadzonej przez producenta opakowań, która wspiera recykling i selektywną zbiórkę surowców.

To także wyróżnienie dla Kielc za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Akcja Re!Generacja. Miasta biorące udział w projekcie konkurowały w zakresie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu kartonów po płynnej żywności – w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Za uzyskanie pierwszego miejsca, Kielce otrzymały drewniany plac zabaw wraz z ekoinstalacją, który stanął na terenie Parku Czarnów. Więcej o nagrodzie w konkursie miast Akcja Re!Generacja.

zdj. Akcja Re!Generacja 

Powrót na początek strony