Spełniamy marzenia chorych dzieci. Przed nami Wielki Koncert Charytatywny 2022

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zaprasza mieszkańców Kielc i regionu na XIX Wielki Koncert Charytatywny. Gwiazdami wieczoru będą Sarsa, Cleo i Vito Bambino. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 2 września o godzinie 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia.

W trakcie koncertu tradycyjnie spełnione zostaną marzenia kilkorga dzieci leczonych w Oddziale Onkologii i Hematologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Patronat honorowy nad koncertem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Artyści:

CLEO - to obecnie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek. Koncerty z jej udziałem przyciągają rzesze fanów ceniących jej charyzmę oraz pragnących usłyszeć jej przeboje na żywo! Cleo czyli Joanna Klepko to piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody. Przełomem w karierze wokalistki była współpraca z producentem muzycznym Donatanem i wypuszczeniu singla My Słowianie. Rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, zajmując 14. miejsce. Kolejnym przebojem Cleo był nagrany z Donatanem i zespołem Enej utwór „Brać”.
W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę Celo „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną. W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo - „Bastet” z piosenką „Zabiorę nas”. Rok 2018 przyniósł kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”, na którym gościnnie wystąpił polski wokalista reggae Mesajah. W 2019 roku pojawiły się jej dwa single, „Wrrra” i „Za krokiem krok”, z którym po raz pierwszy dotarła na szczyt radiowej listy AirPlay. W 2019 roku wydała kolejne dwa single: „Kły”, stworzony wspólnie z donGURALesko w ramach wspólnego projektu Donatana i Roberta Lewandowskiego.

SARSA to nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym. Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów wyświetleń. Od czasu Platynowego debiutu z albumem „Zapomnij mi” jej piosenki wciąż otrzymywały nagrody za sprzedaż i odsłuchania – jej ostatnie single pokryły się potrójną platyną („Zakryj”) i podwójną platyną („Tęskno mi”). Pierwsze kroki stawiała na scenie alternatywnej. Jej zespół Fluktua zwrócił uwagę dziennikarzy Radiowej Trójki, czy Czwórki. Od tamtej pory obserwujemy ewolucję muzyczną artystki, a jej osobliwa barwa głosu wciąż intryguje poszerzając grono odbiorców artystki. SARSA po niespełna dwóch latach powraca w nowej odsłonie, z nowym materiałem muzycznym 4. studyjnego albumu. Z tą nową płytą wokalistka wyrusza w trasę. Będą to wyjątkowe koncerty, promujące nowy album artystki pt. „RUNOSTANY”, który swoją premierę miał w 25 lutego 2022 r.

VITO BAMBINO, a właściwie Mateusz Dopieralski to polski wokalista o bardzo charakterystycznym głosie i aktor na stałe mieszkający w Niemczech. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2003 roku i od tamtej pory regularnie nagrywa nowe utwory. Najbardziej znany jest jako wokalista zespołu Bitamina. Na swoim koncie ma również współpracę z takimi artystami jak Quebonafide, Sanah, Kaśka Sochacka czy Kwiat Jabłoni, stał się jedną z twarzy Męskiego Grania 2021. W 2020 roku ukazał się jego pierwszy solowy album "Poczekalnia" z którego pochodzą single "Bunkrów nie ma", "Rampage" czy "Oddaj (feat. Natalia Szroeder)". Muzyka Vito Bambino to przede wszystkim indie rock, indie-pop, hip-hop czy ogólnie pojęta muzyka alternatywna. W ramach projektu "Wszystko mi mówi" razem z Sanah, Arturem Rojkiem i Kwiatem Jabłoni przygotował własną interpretację utworu Skaldów - "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".

 

Powrót na początek strony