Spotkanie podsumowujące projekt wolontariatu długoterminowego

W miniony piątek 28.10.2022 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych otworzył swoje podwoje dla wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności. Wydarzenie było okazją do podsumowania minionej edycji projektu realizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu, w trakcie którego Pani Prezydent Bożena Szczypiór podziękowała ochotnikom za ich pracę i zaangażowanie w trakcie prawie rocznego pobytu w placówkach edukacyjnych i kulturalnych na terenie Kielc.

W tegorocznej edycji Regionalne Centrum Wolontariatu gościło 26 wolontariuszy z Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Rumunii, Turcji, Armenii, Gruzji, Grecji, Jordanii, Maroka i Rosji.

Wolontariusze, którzy przyjechali do Kielc przygotowali bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży, m.in. warsztaty integracyjne służące temu, by poznać kulturę państw uczestniczących w projekcie, a także rozmawiali o wartościach europejskich, takich jak otwartość, równość czy wzajemny szacunek.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Agnieszki Marczak oraz Studio Tańca Mimesis.

źródło: RCW