Spotkanie wigilijne osób niewidomych i słabowidzących

Marcin Chłodnicki zastępca prezydenta Kielc wziął udział w tradycyjnym spotkaniu wigilijnym Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach.

Wydarzenie było okazją do przekazania życzeń z okazji nadchodzących świąt. Wręczono również odznaczenia Polskiego Związku Niewidomych dla osób, które wyjątkowo aktywnie angażowały się w pomoc osobom niewidomym. Jednym z odznaczonych był Marian Zakrzewski, prezes PZN w Kielcach.

Spotkanie poprzedziła konferencja, realizowana w ramach projektu pt. "Cykl spotkań edukacyjnych promujących zachowania prozdrowotne na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym i wadom wzroku". Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Kielce.

Polski Związek Niewidomych zrzesza osoby niewidome i słabowidzące w celu ich społecznej integracji, rehabilitacji, ochrony interesów zawodowych, ekonomicznych i społecznych, przeciwdziałania ich dyskryminacji. Związek reprezentuje swych członków wobec organów naczelnych państwa, administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz innych instytucji.

PZN OŚ ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu działań rehabilitacyjnych. Okręg Świętokrzyski PZN w latach ubiegłych realizował wiele zadań z zakresu aktywizacji osób niepełnosprawnych.