Spotkanie z delegacją nauczycieli z Winnicy

Prezydent Kielc Bogdan Wenta spotkał się w piątek, 28 kwietnia z delegacją dyrektorów 9 szkół z Winnicy na czele z Oksaną Jacenko – Dyrektorem Departamentu Oświaty Winnickiej Rady Miejskiej.

Goście odwiedzili Kielce, aby poszerzyć i wzmocnić relacje łączące pedagogów z obu miast.

- Partnerstwo Kielc i Winnicy trwa już od 65 lat. Dzięki wymianie doświadczeń na polu edukacji zyskują przede wszystkim młodzi mieszkańcy naszego miasta i Winnicy – mówił podczas spotkania Bogdan Wenta, prezydent Kielc i dodał, że po wybuchu wojny w Ukrainie współpraca nabrała ogromnego znaczenia. – Dzieci i młodzież z Winnicy trafiły także do naszych szkół, w których zapewniliśmy im opiekę i możliwość nauki – podkreślił prezydent.

Podczas wizyty winnickiej delegacji podpisano nowe porozumienia o współpracy placówek edukacyjnych z Kielc i Winnicy.