Stadion lekkoatletyczny w przebudowie

Trwa modernizacja Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Leszka Drogosza. Inwestycja pozwoli przystosować obiekt do wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Prace rozpoczęły się w maju br. Zerwana została już tartanowa nawierzchnia bieżni i wykonano wykop pod zakole. Zmodernizowana bieżnia będzie miała nawierzchnię kauczukową, wybudowana będzie także bieżnia rozgrzewkowa, a cały obiekt będzie oświetlony. Zakończenie prac planowane jest na początku przyszłego roku.

- Głównym celem inwestycji jest dostosowanie stadionu do aktualnie obowiązujących wymogów stawianych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, tak żeby na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogły ponownie odbywać się zawody wysokiej rangi. Aby to osiągnąć nawierzchnia tartanowa, która była w złym stanie technicznym, będzie zastąpiona nawierzchnią kauczukową. Wybudowana zostanie bieżnia rozgrzewkowa o długości 150 m, stadion będzie oświetlony. Powstanie nowa instalacja teletechniczna umożliwiająca podłączenie sprzętu do elektronicznego pomiaru czasu – informuje Przemysław Chmiel, dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Koszt inwestycji to ponad 7,5 mln zł. Kielce pozyskały na ten cel 2,5 mln zł z ministerialnego programu „Sportowa Polska”. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta.

Stadion przy ul. L. Drogosza będzie przystosowany do rozgrywania pełnego zakresu sportów lekkiej atletyki, tj. biegi, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal i trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i młotem, rzut oszczepem.

Stadion lekkoatletyczny w Kielcach został wybudowany w 1989 roku na Ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży. Odbyły się na nim Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców. Obiekt gościł uczestników Memoriału Janusza Kusocińskiego.

3 czerwca 1991 roku w kole do rzutu dyskiem wylądował helikopter z Papieżem Janem Pawłem II, który odwiedził Kielce podczas swojej IV Podróży Apostolskiej do Polski.

W czerwcu 2002 roku obiekt przejęło Miasto Kielce, zaś w latach 2003–2004 został wyremontowany. Obecnie ze stadionu korzysta głównie Kielecki Klub Lekkoatletyczny oraz wielu amatorów biegania.  

Powrót na początek strony