Startuje 31. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”

Aktorzy na scenie
Teatr Żeromskiego

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się 31. Plebiscyt „O Dziką Różę”. W dniach od 13 do 20 czerwca publiczność zobaczy wszystkie tegoroczne premiery teatralne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Już po raz 31 widzowie w Kielcach wybiorą najlepszego aktora, aktorkę i najlepszą sztukę sezonu. Bilety na spektakle można kupować w godzinach od 12 do 19 w dniu ich wystawiania. Jedna osoba może jednorazowo kupić maksymalnie dwa. Co ważne każdego dnia plebiscytu pierwsza osoba z kolejki otrzyma podwójne zaproszenie na wielki finał - koncert, który odbędzie się w środę, 21 czerwca, a wszyscy głosujący, posiadający bilety (jeden kosztuje 5 złotych) wezmą udział w loterii pieniężnej.

Głosować na aktorów i spektakl można na: facebooku teatru, stronie internetowej lub bezpośrednio w teatrze.

W ramach plebiscytu przeprowadzona będzie loteria z główną nagrodą 12 300 zł, którą funduje firma Anna-Bud, rozlosowane zostaną także dwie nagrody pocieszenia. By wziąć udział w loterii, należy kupić bilet, do którego przyczepiony będzie kupon do głosowania. Wypełniony trzeba wrzucić do urny wystawionej w budynku teatru przed i po spektaklach.

Gwiazdą koncertu finałowego będzie Kasia Lins - wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album "Moja wina", czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Po trzech latach powraca z nowym materiałem i, mimo że pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze.

W ramach koncertu finałowego, oprócz dotychczasowego repertuaru, zespół Kasi Lins zaprezentuje przedpremierowo nowe piosenki z nadchodzącego 3 studyjnego wydawnictwa artystki, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Podczas 31. Plebiscytu Dzikiej Róży spektakle rozpoczynają się o godz. 19. W programie:

  • Wtorek, 13 czerwca - "Miarka za miarkę" Williama Szekspira, reżyseria Dan Jemmett,
  • Środa, 14 czerwca - "FESTe-FAN" - inicjatywa aktorska: Dagny Dywickiej, Eweliny Gronowskiej, Mateusza Bernacika, Bartłomieja Cabaja, Wojciecha Niemczyka i Andrzeja Platy,
  • Czwartek, 15 czerwca - "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" - tekst i reżyseria Mateusz Pakuła,
  • Sobota, 17 czerwca - "Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kolorado" Ishbel Szatrawskiej, reżyseria Łukasz Kos,
  • Niedziela, 18 czerwca - "Frankenstein" Mary Shelley, w adaptacji Huberta Sulimy, reżyseria: Jędrzej Piaskowski,
    Poniedziałek, 19 czerwca - "Wolne ciała" - koncept i choreografia Marta Ziółek,
  • Wtorek, 20 czerwca - „Uciekła mi przepióreczka" Stefana Żeromskiego, scenariusz według konceptu Krystyny Duniec i Pawła Sablika, reżyseria Michał Kotański,
  • Środa, 21 czerwca - Koncert finałowy.

Powrót na początek strony