Startuje kolejna edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Od 15 czerwca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota przeznaczona na ich wykonanie to niemal 8 mln złotych.

- Na projekty, które będą realizowane w 2021 roku, przeznaczona została rekordowa kwota 7 mln 750 tysięcy złotych. Podtrzymujemy trzy filary, na które mieszkańcy Kielc mogą składać swoje projekty - to zadania inwestycyjne duże oraz małe, a także zadania nieinwestycyjne, tzw. projekty miękkie, które w ubiegłym roku wprowadziliśmy do regulaminu i które cieszyły się dużą popularnością wśród obywateli naszego miasta - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Wszelkie informacje, dotyczące KBO, dostępne są stronie internetowej www.bo.kielce.eu. Tu mieszkańcy znajdą m.in. regulamin, szczegółowy harmonogram, kalkulator przykładowych kosztów oraz do pobrania plakaty promujące Kielecki Budżet Obywatelski na 2021 rok. Strona będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana na każdym etapie budżetu obywatelskiego.

- Projekty będzie można składać od 15 do 29 czerwca. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, zalecamy składanie projektów za pośrednictwem strony internetowej. Dla osób, które nie posiadają dostępu do komputera, przygotowaliśmy dwa stanowiska w siedzibie ratusza przy Rynku i przy ul. Strycharskiej. Aby złożyć projekt przy wykorzystaniu tego sprzętu, należy wcześniej zadzwonić do nas pod numer tel. 41 367 64 00 i umówić się na konkretny termin, wówczas zapewnimy także pomoc pracownika merytorycznego - informuje Ewa Tyszer z Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Zgodnie z regulaminem, do zgłaszania projektów uprawnieni są  wszyscy mieszkańcy Kielc, ale w przypadku osób poniżej 16. roku życia wymagana jest zgoda rodzica. Kielczanie mogą zgłaszać projekty inwestycyjne duże,  na które zarezerwowano rekordowo 5 mln zł, projekty inwestycyjne małe, na które przeznaczono  2 mln zł  i projekty nieinwestycyjne, na które przewidziano 750 tys. zł. W tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono kilka zmian.

- Zgłaszanie projektów odbywa się tylko elektronicznie, nie ma możliwości składania formularzy papierowych. Głosowanie w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego również będzie możliwe tylko w formie elektronicznej. W celu wyeliminowania nieprawidłowości, każdy głos będzie potwierdzany sms-em - podkreśla Ewa Tyszer.

Przypominamy, że  swoją pomoc w przygotowaniu projektu deklarują urzędnicy. Wykaz osób do kontaktu jest dostępny na stronie internetowej Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, na platformie Idea Kielce: https://bo.kielce.eu/bo-kontakt.html.

- Serdecznie zachęcam mieszkańców Kielc do aktywności i zgłaszania swoich projektów, a później oczywiście do licznego udziału w głosowaniu. Budżet Obywatelski to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się ich najbliższe otoczenie. W poprzednich latach, dzięki inicjatywie mieszkańców oraz ich pomysłowości, udało się zrealizować wiele interesujących przedsięwzięć i jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Powrót na początek strony