Straż Miejska dba o bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze

Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających kieleckie nekropolie w okresie Święta Zmarłych. Są obecni nie tylko na terenie cmentarzy, ale również w ich pobliżu oraz w okolicach węzłów komunikacyjnych.

Obecność strażników miejskich ma oddziaływać prewencyjnie i odstraszać cmentarnych złodziei.

- Z doświadczenia wiemy, że do prób kradzieży zniczy, wiązanek, wartościowych przedmiotów z nagrobków dochodzi często w późnych godzinach wieczornych. Dlatego funkcjonariusze będą patrolować cmentarze i ich okolice w godzinach wieczorowo-nocnych - informuje Straż Miejska.

Strażnicy zwracają również uwagę na kradzieże kieszonkowe, chwilę nieuwagi mogą wykorzystać złodzieje. Wybierając się na cmentarz, porządkując groby, nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów bez nadzoru. Starajmy się nie zabierać ze sobą zbędnych dokumentów.

Priorytetem w okresie święta będzie ruch pieszych i komunikacja miejska, stąd też funkcjonariusze reagują w przypadkach niestosowania się przez kierujących m. in. do zakazów parkowania. Jak co roku apelujemy, aby w okresie Święta Zmarłych zwracać szczególną uwagę na oznakowanie, które w tym czasie może różnić się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Zanim udamy się na groby najbliższych, zapoznajmy się ze zmianami w organizacji ruchu i sprawdźmy, gdzie będą znajdować się wyznaczone parkingi.

We wtorek 31 października 2023 roku funkcjonariuszy Straży Miejskiej będzie można spotkać w okolicach cmentarza parafialnego ,,Piaski” mieszczącego się przy ulicy Zagnańskiej i rzymskokatolickiego ,,Białogon” w ramach akcji ,,Bezpieczny 1 listopada”. Odwiedzającym groby wręczane będą opaski odblaskowe oraz ulotki instruktażowe nt. bezpieczeństwa.

Straż miejska przypomina:

  • w trakcie prac porządkowych nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów (portfele, torebki, telefony) bez nadzoru,
  • nie pozostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie,
  • zabierz ze sobą tylko niezbędną kwotę i dokumenty, które staraj się umieścić w wewnętrznych kieszeniach odzieży,
  • jeżeli wybierasz się na cmentarz z dzieckiem, zwracaj na nie szczególną uwagę,
  • zapoznaj się z wprowadzonymi czasowymi zmianami w organizacji ruchu,
  • sprawdź wcześniej, gdzie znajdują się wyznaczone parkingi w rejonie nekropolii i parkuj tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • jeżeli jest to możliwe, jadąc na cmentarz, korzystaj z komunikacji zbiorowej.

Powrót na początek strony