Strefa VR powstanie w Mediatece na dworcu w Kielcach

Prace na Budowie Centrum Komunikacyjnego przy ul. Czarnowskiej w Kielcach idą pełną parą. Inwestycję odwiedziły Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego oraz Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Rozmawiały między innymi o szczegółach wyposażenia Mediateki, która będzie do dyspozycji pasażerów w zmodernizowanym budynku. Testowały sprzęt, który znajdzie się w Strefe VR (wirtualnej rzeczywistości). Zgodnie z projektem Mediateka ma być urządzona na antresoli. Będzie można tam oglądać i wypożyczać filmy oraz książki i audiobooki.

- Mediateka kielecka to najnowocześniejszy projekt biblioteczny w województwie świętokrzyskim. Od typowej wypożyczalni i czytelni Mediatekę odróżniać będzie to, że odwiedzający będą mogli np. zwiedzić muzeum, poczuć się jak Mona Lisa z obrazu Leonardo da Vinci, zagrać na konsolach do gier, przenieść się do świata w wymiarze 3D, a także uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej dla czytelników przestrzeni wymiany myśli i poglądów, gdzie mogliby realizować ważne dla nich projekty oraz pogłębiać swoje pasje i zainteresowania - mówi Anna Żmudzińska.

Mediateka będzie filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Przebudowa dawnego dworca PKS według planu powinna zakończyć się pod koniec czerwca. Pierwsze autobusy, z wyremontowanego dworca, odjadą najprawdopodobniej w sierpniu. Na ten miesiąc jest także zaplanowane otwarcie Mediateki.

Inwestycja pn. Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach) stanowi jedno z dziewięciu zadań realizowanych w ramach projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach. Projekt wart ponad 68 mln zł, uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony