Sukces klasy DSD ze Słowackiego. Uczniowie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie

12 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim ogłoszono zwycięzcę na najlepszy projekt o mediach w ramach konkursu „Die beste DSD Klasse Krakaus". Z ponad kilkudziesięciu zgłoszonych prac to właśnie film stworzony przez uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego wybił się na tle innych projektów i zajął pierwsze miejsce.

Tym co uczyniło ten projekt tak wyjątkowym w oczach jurorów był jego innowacyjny format i profesjonalne wykonanie. Za pomocą krótkich epizodów filmowych młodzi ludzie przedstawili dynamiczny rozwój mediów na przestrzeni lat: od pierwszych gazet aż po współczesne platformy społecznościowe. Cały projekt wykonany był w języku niemieckim na poziomie B2/C1.

Za kulisami tego sukcesu kryje się przede wszystkim ogromna pasja i zaangażowanie zespołu, w którego skład wchodzą: Emilia Malinowska (2P), Hanna Lelonek (2P), Jan Wamej (2P), Maciej Niziołek (2P), Maksym Miernik (2P), Jan Skowronek (2G), Maria Sójka (2G) oraz Amelia Komodołowicz (2B).

Uczniowie mogli liczyć na wsparcie wsparcia opiekuna grupy DSD II pani Agnieszki Łagowskiej oraz Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, który umożliwił grupie DSD korzystanie z jego zasobów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót na początek strony