Sukces premiery Teatru TeTaTeT. „Ballady i Romanse” na scenie jeszcze w styczniu

W minioną sobotę odbyła się pierwsza w 2023 roku premiera kieleckiego Teatru TeTaTeT. Spektakl „Ballady i Romanse” oparty na jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej zrealizowany został w ramach Roku Romantyzmu Polskiego i w związku z dwusetną rocznicą wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. To praca zespołowa aktorów pod opieką artystyczną Teresy Bielińskiej. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem widzów, sztuka ponownie pojawi się na małej scenie KCK w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 19.00. W lutym i marcu zaplanowano również spektakle dla szkół.

Przedstawienie „Ballady i Romanse” w wykonaniu Teatru TeTaTeT to kompilacja wybranych utworów dzieła Mickiewicza w zwartą i jak najbardziej przystępną w odbiorze opowieść. W spektaklu mieszają się historie i zdarzenia m.in. ze Świtezianki, Romantyczności, Ucieczki, Liliji czy Pani Twardowskiej. Obserwując bohaterów i poznając historię poszczególnych utworów, widz wchodzi w niezwykły, osobliwy czasem przeraźliwy i nieco tajemniczy świat wywodzący się z szaleństwa i zbrodni.

Całość dopełnia i podkreśla różnorodna muzyka autorstwa Wojciecha Lisowicza oraz współczesne projekcje stworzone przez Przemysława Żmiejko, które nawiązują jednak do głównego nurtu dla myśli romantycznej, czyli pojęcia natury i zachodzących pośród niej zdarzeń międzyludzkich.

Reżyseria: Praca zbiorowa aktorów pod opieką artystyczną Teresy Bielińskiej
Projekcje: Przemysław Żmiejko
Muzyka: Wojciech Lisowicz
Reżyseria światła: Piotr Motyl i Grzegorz Matuszczyk
Realizacja dźwięku: Robert Rosołowski

Spektakl powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Kielce w ramach zadania publicznego.

Obsada:
Teresa Bielińska / Ewa Pająk
Mirosław Bieliński
Magda Szczepanek / Ewelina Gnysińska
Karol Czajkowski / Łukasz Oleś
Marcin Brykczyński / Andrzej Cempura

Fot. Waldemar Szymczak / DRUVA PHOTOGRAPHY

Powrót na początek strony