Sukcesy wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

423223973_6975264252520640_1541549316099932105_n.jpg
MDK

Początek roku to czas konkursów i festiwali promujących zimowo-świąteczny repertuar. W muzycznej rywalizacji, jak co roku wystartowały młode wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach: Tercet MADAM, Kwartet LAAjK oraz Kwintet Wokalny MY 5. Wychowanki Studia Piosenki SAMI mogą pochwalać się dużymi sukcesami.

Koniec stycznia był wyjątkowo udany dla Tercetu MADAM ze Studia Piosenki SAMI w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Zespół zdobył GRAND PRIX podczas Internetowego Konkursu Piosenki Polskiej „Zaśpiewane Zimą” 2024, I miejsce podczas „Gloria” - XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek 2024 on-line, II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Zimowe Granie oraz I miejsce podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości” Kielce 2024.

Kwartet LAAjK z Młodzieżowego Domu Kultury zdobył I miejsce podczas „Gloria” - XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek 2024 on-line, I miejsce podczas VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” w Sanktuarium w Kałkowie - Godowie oraz II miejsce podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości” Kielce 2024. Kwintet Wokalny MY 5 zdobył I miejsce podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd-Kalwaria Pacławska.         

Koncert laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie z Wysokości...” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach odbył się w niedzielę 28 stycznia w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej 54 w Kielcach. W finale rywalizowało 29 artystów z całego kraju.

Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej „Zaśpiewane Zimą” 2024 odbył się w styczniu. Wyniki ogłoszone zostały w niedzielę 28 stycznia w mediach społecznościowych. Jego organizatorem było Centrum Artystyczne The Voice Grajewo. W rywalizacji wzięli udział soliści, duety, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne.

Finał XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Gloria Kielce 2024-on-line odbył się 26 stycznia. Konkurs od lat organizuje Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach i Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Jego celem jest podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd.

Finał „Zimowe Granie Gdynia 2023” IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki online odbył się 26 stycznia 2024. Organizatorem konkursy był Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Powrót na początek strony