Super Wędrowiec dla Geonatury Kielce

Geonatura Kielce uhonorowana specjalną nagrodą „Super Wędrowiec Świętokrzyski”. Wyróżnienia dla osób i instytucji zasłużonych dla turystyki przyznawane są przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Statuetki Wędrowca Świętokrzyskiego zostały wręczone podczas 23. edycji wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Mauzoleum w Michniowie, które są również okazją do wymiany doświadczeń oraz podsumowania podejmowanych działań. Nagrodę za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie odebrał dyrektor Geonatury Kielce - Mirosław Hejduk.

Głównym obszarem działalności Geonatury są rezerwaty geologiczne na terenie miasta Kielce: Rezerwat Kadzielnia – Park i Amfiteatr Kadzielnia, Rezerwat Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego wraz z Centrum Geoedukacji oraz Ośrodkiem Pracy Twórczej "Wietrznia", Rezerwat skalny im. Jana Czarnockiego na Ślichowicach, Ogród Botaniczny w Kielcach.

Statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego" zostały wręczone w kilku kategoriach. Tężnie solankowe w Busku - Zdroju wyróżnione zostały jako atrakcja turystyczna, kieleckie Baseny Tropikalne Binkowski Resort otrzymały nagrodę w kategorii przedsiębiorstwo, a  w kategorii osobowość turystyczna nagrodzono dr Andrzeja Józefa Rembalskiego, historyka i regionalistę.

W kategorii Gmina Turystyczna wygrała Wiślica, a Lokalna Organizacja Turystyczna „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" w kategorii organizacja turystyczna.