Świąteczne iluminacje rozbłysną w centrum Kielc

Miasto szykuje się już do świąt Bożego Narodzenia. 15 listopada rozpoczął się demontaż flag państwowych po uroczystości Święta Niepodległości i na ich miejsce wieszane są świąteczne ozdoby. Pierwsze elementy bożonarodzeniowej iluminacji pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych powiesili już na Rynku, ulicach Sienkiewicza i Warszawskiej.

W wyniku wprowadzenia w mieście planu oszczędnościowego w okresie bożonarodzeniowym ograniczony zostanie montaż świetlnych iluminacji. Świąteczne dekoracje w postaci ozdób na słupach pojawią się wzdłuż ul. Sienkiewicza, ul. Warszawskiej na odcinku od Rynku do alei IX Wieków Kielc. Na Placu Artystów zostaną odpalone fontanny świetlne.

Na Rynku stanie sztuczna choinka, podobnie jak w latach ubiegłych. Natomiast świąteczne oświetlenie pojawi się tylko na latarniach. W tym roku przed ratuszem zrezygnowano ze stawiania łuków świetlnych, aniołów oraz dodatkowych instalacji.