Świąteczne paczki dla najuboższych rodzin z Winnicy

Ukraina od dziewięciu miesięcy walczy z rosyjskim najeźdźcą. W związku z ciągłymi atakami rakietowymi sytuacja wielu rodzin stała się dramatyczna. Miasto Kielce wraz z partnerami przygotowuje kolejny transport z pomocą humanitarną dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Winnicy. Tym razem będzie to około 310 paczek żywnościowych.

Przedświąteczną akcję pomocy Miasto Kielce organizuje we współpracy z gminami Nowiny, Masłów, Zagnańsk oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach. W przygotowanie transportu z żywnością zaangażowało się Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód, które przekazało trzydzieści pakietów żywnościowych. Akcję bardzo aktywnie wsparła Akademicka Szkoła Podstawowa, która dzięki zorganizowanej zbiórce darów, przygotowała kolejne trzydzieści pakietów.

- Wiemy, że z dnia na dzień dramatycznie pogarsza się sytuacja mieszkańców ukraińskich miast. Ciągłe bombardowania powodują braki w dostawie prądu, zimno i wszechogarniający strach. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kolejnego transportu z darami dla naszych przyjaciół z Winnicy. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - czas nadziei. Wszystkim Ukraińcom życzę, aby w ich ojczyźnie wreszcie zagościł pokój – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W sobotę, 26 listopada rozpoczęło się wielkie pakowanie darów dla najuboższych rodzin z partnerskiego miasta Winnicy. W przygotowanie świątecznych paczek zaangażowali się młodzi wolontariusze z Akademickiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej nr 25.

- Każda paczka zawiera podstawowe artykuły żywnościowe. Ukraińskie rodziny przed świętami otrzymają m.in. olej, kaszę gryczaną, kawę, herbatę, cukier, sól, konserwy, ryż, makaron, dżem, mleko UHT, płatki śniadaniowe i mąkę. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam w niesieniu pomocy, która nadal jest bardzo potrzebna – powiedziała Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, Pełnomocnik Prezydenta Kielc do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy.

Kartony niezbędne do przygotowania paczek żywnościowych przekazała nieodpłatnie, po raz kolejny firma DS Smith Sp. z o. o. Akcja pakowania paczek odbyła się w budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. gen. Józefa Hauke-Bosaka 1.

Powrót na początek strony