Świąteczne spotkanie na Rynku i więcej iluminacji

W najbliższy piątek, 16 grudnia zapraszamy mieszkańców Kielc na wydarzenie integracyjne dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Choinko zostań wśród nas”. Będą występy młodych artystów, mini kiermasz rękodzieła bożonarodzeniowego i finał konkursu na najładniej udekorowaną choinkę. Aby umilić wszystkim przedświąteczny czas pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa i Usług Komunalnych na zlecenie Urzędu Miasta Kielce ustawią dodatkowe ozdoby na Rynku.

Przed ratuszem pojawią się świetlne łuki i anioły. Montaż dodatkowych ozdób świątecznych rozpocznie się w środę rano. Iluminacje będą umilać spacery po centrum Kielc do początku stycznia 2023 r.

W najbliższy piątek zapraszamy już od godziny 10:00. W programie wydarzenia „Choinko zostań wśród nas” znalazły się występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury „Zameczek”, Świetlic Środowiskowych „4 Kąty” i Klubów Wolna Strefa. Uzdolnieni, młodzi ludzie wprowadzą na Rynku świąteczny klimat prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W piątek będzie można także podziwiać choinki przystrojone w ozdoby przygotowane przez uczniów szkół podstawowych na konkurs "Wyszła spod śniegu panna zielona". W południe komisja konkursowa wybierze najpiękniejsze drzewka. Choinki, które po zakończeniu konkursu placówki zabiorą do siebie, dostarczy RPZiUK.

A jeżeli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na oryginalny i wyjątkowy prezent dla bliskich, będzie mógł kupić rękodzieło przygotowane przez podopiecznych Klubów Seniora i Środowiskowych Domów Samopomocy. Stoisko ustawi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który tego dnia zaprasza również na słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Powrót na początek strony